Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Pomozte zachránit Českého Ježíška

Podpořit Českého Ježíška 

V košíku není žádné zboží

Výrobky z Ježíškovy dílny


Z každého nákupu na tomto eshopu
přispějete
20% na finanční sbírku
pro projekt Česk
ý Ježíšek odepisuje dětem.

Přispět též můžete přímo ZDELeporelo Ježíšek zpívá vánoční koledy

Cena: 129,00 Kč

Kdysi dávno ještě neexistovala televize ani rozhlas. Lidé se proto scházeli ve svých domovech, vyprávěli si a zpívali. Když nastal čas Vánoc, děti si vzpomněly, jaké hezké písničky se naučily na těchto sedánkách od svých rodičů a sousedů. Protože tenkrát byla o pamlsky a dobroty u mnoha dětí nouze, děti napadlo, že když obejdou vesnici a u každého domu pěkně zazpívají, třeba dostanou nějakou dobrotu.
To zpívání dětí se sousedům opravdu moc líbilo a skutečně děti obdarovali. Tady dali koláček, jinde ovoce v cukru, někdy dokonce i malý penízek. Tomu všemu se říkalo koleda. A jaké písničky děti při koledě zpívaly? Byly to hlavně písně, které vycházely z křesťanských pověstí a tradic. Tedy písně o narození Ježíše Krista, o cestě do Betléma, kde se Kristus narodil, o darech, které mu lidé k narození přinášeli.

V naší knížce najdete ty nejznámější, třeba Pásli ovce valaši, Štědrej večer nastal nebo Půjdem spolu do Betléma. Také zde najdete krásné a veselé obrázky. Možná si vaše babička vzpomene na jejich melodii a naučí vás tyto krásné koledy zpívat.

Zpět na e-shopDnes má svátek
Sandra.